امروز: يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨

آخرین اخبار دانشکده

 • :

سایت نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم
وزارت علوم و تحقیقات پایگاه قرآنی دانشجویی ایحاء

 •  


    چاپ        ارسال به دوست

  مجلة الآداب للعلوم القرآنية

  ویژگی‌های پذیرش مجلة الآداب للعلوم القرآنية

  به نام خداوند جان وخرد

                                                       مجلة الآداب للعلوم  القرآنية

   

  پژوهشگر فرهيخته و دانشور گرانمايه

  با سلام و درود فراوان؛

   

         به آگاهی می­ رساند مجلة الآداب للعلوم القرآنية (با رويکرد علمی ـ پژوهشی) و با هدف ارائه و انتشار پژوهش ­هايی در چارچوب علوم قرآن (تفسير، بلاغت و ...)، آگاهی پژوهشگران از دستاوردهای تازه در حوزه­ قرآنی و ... فعاليت خود را آغاز کرده ­است.

  مجله الآداب للعلوم القرآنية، مجله بین المللی است که از سوی دانشکده علوم قرآنی سبزوار  با همکاری دانشکده ادبیات دانشگاه بصره عراق به دو زبان فارسی و عربی منتشر گردیده و در راستای کسب امتياز «علمی ـ پژوهشی» از وزارت علوم کشور عراق و نمايه ISC از پايگاه استنادی علوم جهان اسلام در جمهوری اسلامی ايران گام برداشته ­است. لذا از تمام انديشمندان، فرهيختگان، پژوهشگران، اعضای هيات علمی و مدرّسان دانشگاه ­ها و مراکز علمی و پژوهشی دعوت می­ کند جديدترين مقاله ­ها و دستاوردهای علمی مرتبط با موضوع مجله را به ايميل (cnf.sabzevar@gmail.com) ارسال كنند.

  - با توجّه به اين كه تمام مراحل از ارسال مقاله تا پذيرش و چاپ آن در مجله به صورت الكترونيكی صورت می گيرد، لذا از بررسی مقالات به صورت پستی معذوريم.

  - ازآن جايی که مجلة الآداب للعلوم القرآنية در مسير دريافت رتبه­ «علمی ـ پژوهشی وزارت علوم عراق گام برمی­ دارد، رعايت معيارهای مقالات علمی ـ پژوهشی ازجمله روشمندی، اصالت و نوآوری، داشتن پيشينه، فرضيه­ و پرسش­ تحقيق، نتيجه گيری و ساختار محکم و استوار از ضرورت­ های مقالات ارسالی به اين مجله است.

  با احترام بسيار

  دکتر محمد فاتحی

  رييس دانشکده علوم قرآنی سبزوار

   

   

  ویژگی‌های پذیرش مجلة الآداب للعلوم القرآنية:

  ۱ـ مقاله‌ ارسالی نباید در مجله و نشریه دیگری و یا مجموعه‌ مقالات همایش‌ها چاپ شده باشد.

  ۲ـ مقاله‌ ارسالی باید در برنامه ( Word۲۰۰۷ ( و متن فارسی آن با فونت بی نازنین ۱۳ نازک و متن عربی آن با فونت (Arabic Transparent) 12 (حداکثر ۲۰ صفحه‌ تایپ شده) و صرفاً ازطریق ایمیل، به مجله ارسال شود. به هیچ مقاله ای که به صورتی غیر از آن ارسال شود ترتیب اثرداده نخواهد شد.

  3ـ مقاله پس از دریافت و داشتن شرایط پذیرش و بررسی و ارزیابی اولیه و تطبیق  مقاله با معیارهای مجلات علمی- پژوهشی، نخست در هیأت تحریریه بررسی می شود و در صورت داشتن شرایط علمی- پژوهشی، نگارشی و تطبیق با هدف‌های مجله، به داوری ارسال می‌شود. پس از دریافت دیدگاه‌های داوران، نتایج در هیأت تحریریه مطرح می‌شود و پس از ارزیابی و بررسی مجدد، در صورت تصویب در نوبت چاپ قرار می‌گیرد.

  4ـ شیوه ارجاعات درون متنی باید پس از نتیجه گیری مقاله و به ترتیب شماره، و به صورت زیر ذکر گردد:

  1ـ عنوان کتاب، نام خانوادگی نویسنده، شماره جلد، شماره صفحه.

  2ـ ...

  5ـ شیوه درج منابع و مآخذ باید به ترتیب زیر باشد:

  نام خانوادگی، نام، سال چاپ، عنوان کتاب، مترجم، شماره چاپ، شماره جلد، ناشر، محل نشر.

   

   

   


  ١٤:٢٨ - شنبه ١١ دی ١٣٩٥    /    عدد : ٢٨٨٨    /    تعداد نمایش : ٢٥٢٤


  برای این خبر نظری ثبت نشده است
  نظر شما
  نام :
  ايميل : 
  *نظرات :
  متن تصویر را وارد کنید:
   

  خروج