چاپ        ارسال به دوست

مجلة الآداب للعلوم القرآنية

ویژگی‌های پذیرش مجلة الآداب للعلوم القرآنيةبه نام خداوند جان وخرد


                                                     مجلة الآداب للعلوم  القرآنية


 


پژوهشگر فرهيخته و دانشور گرانمايه


با سلام و درود فراوان؛


 


       به آگاهی می­ رساند مجلة الآداب للعلوم القرآنية (با رويکرد علمی ـ پژوهشی) و با هدف ارائه و انتشار پژوهش ­هايی در چارچوب علوم قرآن (تفسير، بلاغت و ...)، آگاهی پژوهشگران از دستاوردهای تازه در حوزه­ قرآنی و ... فعاليت خود را آغاز کرده ­است.


مجله الآداب للعلوم القرآنية، مجله بین المللی است که از سوی دانشکده علوم قرآنی سبزوار  با همکاری دانشکده ادبیات دانشگاه بصره عراق به دو زبان فارسی و عربی منتشر گردیده و در راستای کسب امتياز «علمی ـ پژوهشی» از وزارت علوم کشور عراق و نمايه ISC از پايگاه استنادی علوم جهان اسلام در جمهوری اسلامی ايران گام برداشته ­است. لذا از تمام انديشمندان، فرهيختگان، پژوهشگران، اعضای هيات علمی و مدرّسان دانشگاه ­ها و مراکز علمی و پژوهشی دعوت می­ کند جديدترين مقاله ­ها و دستاوردهای علمی مرتبط با موضوع مجله را به ايميل (cnf.sabzevar@gmail.com) ارسال كنند.


- با توجّه به اين كه تمام مراحل از ارسال مقاله تا پذيرش و چاپ آن در مجله به صورت الكترونيكی صورت می گيرد، لذا از بررسی مقالات به صورت پستی معذوريم.


- ازآن جايی که مجلة الآداب للعلوم القرآنية در مسير دريافت رتبه­ «علمی ـ پژوهشی وزارت علوم عراق گام برمی­ دارد، رعايت معيارهای مقالات علمی ـ پژوهشی ازجمله روشمندی، اصالت و نوآوری، داشتن پيشينه، فرضيه­ و پرسش­ تحقيق، نتيجه گيری و ساختار محکم و استوار از ضرورت­ های مقالات ارسالی به اين مجله است.


با احترام بسيار


دکتر محمد فاتحی


رييس دانشکده علوم قرآنی سبزوار


 


 


ویژگی‌های پذیرش مجلة الآداب للعلوم القرآنية:


۱ـ مقاله‌ ارسالی نباید در مجله و نشریه دیگری و یا مجموعه‌ مقالات همایش‌ها چاپ شده باشد.


۲ـ مقاله‌ ارسالی باید در برنامه ( Word۲۰۰۷ ( و متن فارسی آن با فونت بی نازنین ۱۳ نازک و متن عربی آن با فونت (Arabic Transparent) 12 (حداکثر ۲۰ صفحه‌ تایپ شده) و صرفاً ازطریق ایمیل، به مجله ارسال شود. به هیچ مقاله ای که به صورتی غیر از آن ارسال شود ترتیب اثرداده نخواهد شد.


3ـ مقاله پس از دریافت و داشتن شرایط پذیرش و بررسی و ارزیابی اولیه و تطبیق  مقاله با معیارهای مجلات علمی- پژوهشی، نخست در هیأت تحریریه بررسی می شود و در صورت داشتن شرایط علمی- پژوهشی، نگارشی و تطبیق با هدف‌های مجله، به داوری ارسال می‌شود. پس از دریافت دیدگاه‌های داوران، نتایج در هیأت تحریریه مطرح می‌شود و پس از ارزیابی و بررسی مجدد، در صورت تصویب در نوبت چاپ قرار می‌گیرد.


4ـ شیوه ارجاعات درون متنی باید پس از نتیجه گیری مقاله و به ترتیب شماره، و به صورت زیر ذکر گردد:


1ـ عنوان کتاب، نام خانوادگی نویسنده، شماره جلد، شماره صفحه.


2ـ ...


5ـ شیوه درج منابع و مآخذ باید به ترتیب زیر باشد:


نام خانوادگی، نام، سال چاپ، عنوان کتاب، مترجم، شماره چاپ، شماره جلد، ناشر، محل نشر.


 


 


 


١٤:٢٨ - شنبه ١١ دی ١٣٩٥    /    عدد : ٢٨٨٨    /    تعداد نمایش : ٢٧٦٠